Letni pawilon, proj. Basia Niemiec, 2013
Letni pawilon, proj. Basia Niemiec, 2013

Letni Pawilon w Parku Tysiąclecia

Miejsce: Park Tysiąclecia, okolice skateparku

Otwarcie – piknik z mieszkańcami: 13.07, godzina 13:00

Czas trwania projektu: 13 lipiec do września 2013 roku

Letni Pawilon w Parku Tysiąclecia jest odpowiedzią na raport – społeczną koncepcję zagospodarowania Parku Tysiąclecia, przygotowaną we współpracy z mieszkańcami na przełomie 2012/2013 roku.

Został zaprojektowany przez Basię Niemiec jako tymczasowa instalacja, która docelowo ma być wypełniana pomysłami na spędzanie wolnego czasu na terenie parku przez jego użytkowników w okresie letnim. Pawilon to przede wszystkim nowe miejsce spotkań mieszkańców, które dodatkowo będzie pełniło funkcję punktu informacyjnego o projekcie rewitalizacji społecznej Parku i jej drugim etapie: „Park Tysiąclecia. Próby, szkice, scenariusze nowej przestrzeni publicznej”. Będzie to także centralny punkt wymiany książek w ramach akcji bookcrosingowej, realizowanej z inicjatywy Mediateki Szklana Pułapka. Do „aktywizacji” placu, na którym powstanie pawilon włączy się także działająca od niedawna Zielonogórska Kooperatywa Spożywcza, która zachęca mieszkańców do wspólnego uprawiania ogródka miejskiego.

Każdy z mieszkańców może wpłynąć na kształt tego miejsca poprzez realizację własnych pomysłów na działania kulturalne i społeczne, które mogłyby mieć miejsce wokół pawilonu. Spotykajmy się i rozmawiajmy, czytajmy i odpoczywajmy, piknikujmy i zadbajmy o naszą przestrzeń publiczną!

Zachęcamy do zabrania na piknik własnych wypieków i potraw. Serdecznie zapraszamy!

Basia Niemiec – absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej; projektantka, związana z Zieloną Górą; od 2012 roku współpracuje z Fundacją Salony

Organizatorzy: Fundacja Salony i BWA Zielona Góra

Współpraca: Cukier Projekt, Mediateka Szklana Pułapka, Zielonogórska Kooperatywa Spożywcza, JOGANOVA

Patroni Medialni: Magazyn Miasta, Radio Zielona Góra, ResPublica Nowa

Projekt jest realizowany środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz przy pomocy finansowej Urzędu Miasta Zielona Góra

— FOTO GALERIA —

Leave A Comment